COLLIER och ARMBAND 18K guld och odlade pärlor ca 4 -5 mm,

Total vikt 20,9 g. Längd ca 43 cm och 19 cm respektive. Collier stämplad G Dahlgren & Co Malmö 1969. Armband stämplat 1938.

Slitage. Repor. Nagg.

Klubbat pris
3 200
291
309
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
7
14 dec 2018 14:21
3 200 SEK
6
14 dec 2018 14:20
3 000 SEK
7
14 dec 2018 14:20
2 810 SEK
7
14 dec 2018 14:20
2 800 SEK
6
14 dec 2018 14:20
2 600 SEK
6
14 dec 2018 14:17
2 400 SEK
5
13 dec 2018 20:30
2 200 SEK
13 dec 2018 20:30
2 000 SEK
5
13 dec 2018 20:30
1 922 SEK
11 dec 2018 18:17
1 822 SEK
11 dec 2018 18:17
1 722 SEK
10 dec 2018 15:31
1 700 SEK
9 dec 2018 7:59
1 600 SEK
7 dec 2018 13:19
1 500 SEK

695. Carl Abraham Rothstén, Södra varvet sett från Djurgården.
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
28 000

26 000

24 000

22 000

20 000

19 000

18 000

17 000

16 000

15 000

14 000

13 000

12 000

11 000

10 000

9 500

9 000

8 500

28 000 SEK