Mattor på auktion just nu
Broderat mönster med blomsterslingor samt datering 1801 och initialer JL förJonas Lidströmer. Medföljande påse i läder. Höjd ca 20 cm.
Slitage. Smärre fläckar. Skador.
Jonas Lidströmer