Furu. Räfflad dekor på skåpdörrarna. Invändig hyllinredning. Längd 136 cm, bredd 37 cm, höjd 152 cm.
Slitage. Skador. Sprickor. Renoverat och kompletterat. Fläckar. Ställvis slaget trä.