Fanerad med mahongy. Skåpsdörr med spegelglas och bakomliggade hänginredning. Dörrpar med bakomliggande hyllinredning. 5 lådor. Löst krön. Bredd 139, djup 56, höjd 210 cm Nyckel finns.
Slitage. Märken.