MATBORD, sent 1800-tal.

MATBORD, sent 1800-tal.

Målat. Svarvade ben. En iläggsskiva bredd 94 cm. Diameter 148, höjd 72 cm.

Slitage. Senare målning. Kompletterad med senare iläggsskiva. Fläckar.

Utropspris
6 000 SEK