BORD, rokoko, 1700-tal.

BORD, rokoko, 1700-tal.

Målad. En låda. Svängda ben. Beslag av mässing. Längd 103, bredd 71, höjd 75 cm. Nyckel finns.

Slitage. Renoverad. Sannolikt senare skiva. Kompletterad med senare låda och lås. Torrsprickor. Senare beslag.

Utropspris
6 000 SEK