Betsad. Inläggningar av pärlemor och metalltråd. Nedfällbar klaff med bakomliggande förvaring. Bredd 123. Djup 46. Höjd 93 cm.
Slitage. Skador. Torrsprickor. Fläckar. Nyckel saknas.