Keramik & Porslin på auktion just nu
Målad och förgylld dekor. Höjd 8 cm. Omärkta.
Åldersrelaterat slitage. Två koppar med märkbart lagade sprickor. Ett lock med kantskada. Enstaka tillverkningsdefekter.