SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Sex sidig, dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, med Chenghuas märke. Diameter 15,5 cm.

Slitage, kantlagning. Fotringsnagg.

0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)