Fanerat samt delvis massiv alm. Utfällbart. Invändigt med inredning. Sidorna med ljusbrickor. Längd 96, bredd 47, höjd 73 cm.
Slitage, smärre skador. Torrsprickor.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling.