Skåp fanerat med mahogny, två jalusidörrar med bakomliggande hylla. En låda. Beslag av mässing. Bredd 84, djup 40, höjd 85 cm.
Renoverat och kompletterat. Skador, slitage, lagningar. Lös skiva. Nyckel saknas.