Träskåp med intarsiadekoration på dörren och pelarformade, kopplade ben. Låsbart, nyckel finns. Hyllinredning, en utdragbar låda. Höjd 161 cm, bredd 106 cm, djup 43 cm. Nyckel finns.
Repor. Smärre fanerskador. Åldersrelaterat slitage.