216
1125722

Gottfried Ihme, sked med dubbel kerubknopp, förgylld, Breslau (verksam 1691-1737).

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Klubbat pris

Skaft med tvinnad banddekor samt avslutande maskaron, bladets frånsida med bladgravyr. Längd 20 cm, vikt 59 gram.

Slitage.

492. Brosch platina med trappslipade smaragder och gammalslipade diamanter, W.A. Bolin sannolikt Moskva runt 1920.
Utropspris
400 000 - 425 000 SEK