JACOB ÄNGMAN, bestick 42 dlr, silver Stockholm 1900-talets senare del
Bestående av; 14 knivar, längd 19,5 cm, 14 gafflar, längd 17,5 cm, 14 skedar, längd 18 cm. Total vikt 2000 gram
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Fläckar. Repor.