Avbildar sittande män vid matuppdukning samt sjö i grunden. Bladmått 37x25,5 cm, 37,5x25,5 cm, 37,5x25,3 cm.
samt Två från triptyk.
Slitage, veck, missfärgningar, fläckar, smärre kantskador.