Mattor på auktion just nu
Polykrom brokadmönstrad botten med ljusblå hörnornament med pion. Mörkblå huvudbård med olika mönster, pioner och eviga knuten.
Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar, obetydliga malskador.