GEORGE NELSON, kaffeservis, Prolon, USA 1950-tal
Plast, 3 koppar med fat, 3 assietter, 3 skålar, diameter 15,5 cm, koppen höjd 5 cm.
Ytligt slitage.
Torbjörn Lenskog Design Collection.