Keramik & Porslin på auktion just nu
Oktogonal jardinjär med blomdekor, två hänklar. Längd 25 cm. Balusterformad tillbringare med dekor av kvinnofigur och blommor, höjd 23 cm.
Åldersrelaterat slitage. Nagg. Sprickor.