SPELBORD, mahogny. England, 1800-tal

Fanerat med mahogny och idegran. Fyra ben med hjultrissor. Höjd 72 cm. Diameter 93 cm.

Gångjärn skadade, torksprickor, slitage.

Utropspris
2 500 SEK