SKRIVSTÄLL, empire, 1800-talets början.

Fanerat med mahogny, beslag av förgylld brons. Diam 15, höjd inkl handtag 22 cm.

Delar saknas, två beslag på sidan senare, ringhandtag med lagning.

Utropspris
2 500 SEK