Dekor i famille rosefärger, med motiv av mandarin hovfigurer i trädgårdsmiljö. Höjd på vas 18,5 cm.
Ej funktionstestad. Nagg. Borrad. Ej examinerad inuti. Säljes i befintligt skick. Slitage.