Keramik & Porslin på auktion just nu
Målat motiv av kvinnofigur i trädgård, förgylld dekor. Diameter 22 cm. Märkt med krönt Nikolaj I:s monogram i blått ovanpå glasyren.
Smärre slitage. Slitet monogram.