Esko Pajamies, fåtöljer, ett par, "Bonanza" Asko, 1970-tal.
Stomme av björk. Sits av flätad sadelrem. Lösa plymåer i rygg och sits. Bredd 80, sitthöjd 40, höjd 67 cm.
Smärre slitage. Märken. Fläckar. Blekt klädsel.