Bordslampa, Erco, modellnr 3181 1970-tal.

Guldfärgad metall, kupa av tonat glas, etikettmärkt, höjd ca 37 cm, diameter ca 27 cm.

Färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK