Vintage Watches

Välkommen till en klockauktion där vi presenterar ett urval av eftertraktade armbandsur och fickur. Temaauktionen består av objekt från 1900-talets början till mitten av 90-talet och inkluderar bland annat en ovanlig Patek Philippe Golden Ellipse, en sällsynt Longines "Monopusher" samt den ikoniska modellen Omega Speedmaster ”Moonwatch”.

424A. Antonio Forcada y la Plaza (silversmed och probermästare 1790-1818), kalk, förgyllt silver, Mexico city omkring 1800.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK