Nattduksbord med mässingsstomme och tidningshylla, glasskiva. Bordsytans höjd 47 cm. Totalhöjd 60 cm, bredd 43 cm, djup 44 cm.
Ett smärre kantnagg i ett hörn. Ytslitage.