Assietter, 12 stycken, porslin. Mingdynastin (1368-1644).

Sjöfynd. Snarlik dekor i underglasyrblått. Diameter 10,5-11 cm.

Nagg, ytslitage, mistor.

Utropspris
8 000 SEK