Klaffbord, England, 1800-talets slut.

Bord av mahogny. På fyrdelad pelarfot. Hjultrissor av mässing. Längd 120 (60), bredd 90, höjd 70 cm.

Röklukt. Åldersrelaterat slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Nyckel saknas.

0
0
0
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)