Vas, porslin. Kina, 1900-tal. Kangxistil.

Balusterform med dekor i famille verte-färger av figurscen. Höjd vas 33 cm. Höjd med lock och ställ 43 cm.

Bruksslitage. Glasyrmistor.

Utropspris
4 000 SEK