Gustav Axel Berg, pallar, ett par, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
Teakfanérad sits, på ben av lövträ. Sitthöjd 44, bredd 36, djup 32 cm.
Smärre slitage. Märken. Enstaka torrsprickor.