Trädgårdsgrupp, 5 dlr bla Grythyttan 1900-talets andra hälft

Bemålad metall och trä, diameter 100 cm, höjd 73 cm, sitthöjd 42, bredd 65, höjd 83 cm.

Åldersrelaterat slitage. Omlackerad. Senare färg Repor. En fotpropp på bordet saknas.

Utropspris
6 000 SEK