Klockor på auktion just nu
Målat. Urtavlan märkt AAN Mora. Två lod och nyckel medföljer. Höjd ca 206 cm.
Åldersrelaterat slitage. Delvis renoverad urtavla. Ej funktionstestad. Lagningar. Pendel saknas. Ej genomgången.