"SVART OCH VITT".
Sign. 2001. Olja på skiva, 40x49.
"Mot himlen", Wäinö Aaltonens museum, Åbo konstmuseum, 2001. Lahtis stadsmuseum, 2007.
Kaj Stenvall, finländsk bildkonstnär född i Tammerfors. Han studerade vid Åbo ritskola. Stenvall är främst känd för sina fotorealistiska målningar med Walt Disneys Kalle Anka som återkommande inslag.