374
300879

TEKANNA, 84 silver, ben. Ivan Gubkin Moskva 1846. (hovleverantör fr.o.m. 1855 ).

Utropspris
400 - 600 EUR
4 400 - 6 610 SEK
426 - 638 USD
Klubbat pris
500 EUR

Invändigt förgylld. Höjd 12 cm, vikt 357 g.

Reparationer, små bucklor.

631. Adolf Ulrik Wertmüller, ”M. Pierre- Nicolas Grassot”.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK