262
477088

RYSKT SKRIVBORD

Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
11 000 - 16 500 SEK
1 060 - 1 600 USD
Klubbat pris
2 100 EUR
RYSKT SKRIVBORD

Ett ryskt skrivbord i Jacob stil från 1800-talets andra hälft. Fanerad med mahogny och med mässinsbeslag och lister. Läderklädd skiva. Märkt under låden Nikolaistad. Längd 141 cm, bredd 74,5 cm, höjd 77 cm.

916. Nikifor Krynicki, Stadsbild.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
22 000

22 000 SEK