344
534248

BAROCK SKRIVBORD.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
16 500 - 22 000 SEK
1 600 - 2 130 USD
Klubbat pris
1 200 EUR
BAROCK SKRIVBORD.

Svenskt barock skrivbord gjord vid 1600-talets slut/1700-talets början. Mahognyfanerad med intarsia lister. Hurts övre del med 6 lådor och lucka. Nedre delen med skåp samt lådor. Kulfötter och bronsbeslag. Bredd 119 cm, höjd 94 cm, djup 60,5 cm. Renoverad.

791. Lotte Laserstein, Stående mannekäng i klänning.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK