388
519217

SKÅP, Japan, 1800-talets slut.

Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
14 300 - 16 500 SEK
1 380 - 1 600 USD
Klubbat pris

Lackarbete med förgyllda bronsbeslag. Målad landskapsdekor. Höjd 59 cm. Bredd 69 cm. Djup 42,5 cm.

Slitage, skador och lösa beslag. Låst.

640. Helmi Sjöstrand, Katarinahissen, Stockholm.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK