267
594968

SPELBORD

Utropspris
500 - 700 EUR
5 510 - 7 710 SEK
532 - 745 USD
Klubbat pris
750 EUR
SPELBORD

Svenskt, gustavianskt spelbord från 1700-talets slut. Fanerad och hel mahogny. Halvmåneformat med utfällbar skiva. Höjd 78,5 cm, bredd 89 cm, djup 44 (88) cm.

799. Lotte Laserstein, Gossporträtt, fyra stycken.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
15 000

14 000

15 000 SEK