280
595558

BADKARSFÅTÖLJER, ETT PAR

Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
22 000 - 33 000 SEK
2 130 - 3 190 USD
Klubbat pris
2 000 EUR
BADKARSFÅTÖLJER, ETT PAR

Ryssland, senempire ca 1820-40. Mahogny och mahognyfanerade. Bågformad rygg med rikligt skuren sarg och svarvade framben. Fast, stoppad sits. Ryggens höjd 97 cm. Sitthöjd 47 cm. Bredd 55 cm.

Proveniens

Fiskars gård

555. Ring 14K guld och silver med en gammalslipad diamant.
Utropspris
325 000 - 350 000 SEK
250 000

250 000 SEK