Ylle och silke. Pompeius offrande. Troligen efter förlaga av Bernard van Brustom.
Slitage och skador.
Utställd Barokki-Barock, Heinola stadsmuseum 2014
Barock, Heinola stadsmuseums publikation nr 25. Avbildad i utställningskatalogen sida 153.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12, Helsingfors efter avslutad auktion.