MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

73 föremål
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
15 400 EUR
Utropspris
5 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
6 920 EUR
Utropspris
4 000 EUR
STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. Aniara. Tidigt 2000-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
3 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy 1948.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
2 000 EUR
STEFAN LINDFORS, LJUSSKULPTUR. 2001.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
2 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkare Idman. 1950-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
GOLVLAMPA, Itsu, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 600 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Tillverkad av Taito Oy, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
1 500 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris
580 EUR
Utropspris
1 500 EUR
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
PAAVO TYNELL, VÄGGLAMPA.
Klubbat pris
4 100 EUR
Utropspris
1 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Taito/Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPOR, ETT PAR, 9222.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
TAKLAMPA. Itsu Oy 1940-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy på 1940-talet.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
VÄGGLAMPOR, ETT PAR. Tillverkad av Itsu, 1960-tal.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
800 EUR
PAAVO TYNELL, KANDELABERPAR. Taito, 1940-tal.
Klubbat pris
721 EUR
Utropspris
800 EUR
GUNNEL NYMAN, LAMPFOT. Notsjö/Idman 1948.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
800 EUR
VÄGGLAMPA. Tillverkad av Itsu. 1950-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA.
Klubbat pris
4 500 EUR
Utropspris
600 EUR
BORDSLAMPA, modell K11-22, stämplad Idman.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
600 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Tillverkad av Idman, 1950-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
400 EUR

560. Ring 18K vitguld med en fasettslipad safir och runda briljantslipade diamanter, Engelbert.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
39 000

37 000

35 000

33 000

32 000

30 000

28 000

39 000 SEK