Modern Masters Helsinki F194

Visning: 8-13 november. Gamla Hamnen, Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors. Öppet: mån–fre kl 10–18, lör–sön kl 11–16.
Auktion: 14 november. Start kl 14. Bukowskis, Gamla Hamnen Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors.

Delta i liveauktionen här>

12 föremål
104. David Hockney, "PARADE, METROPOLITAN OPERA".
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
100. Ado Lill, "KIHID IV".
100. Ado Lill, "KIHID IV".
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
97. Georges Braque, "L'OISEAU DEVANT LA LUNE".
Klubbat pris
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
103. LUU CONG NHAN, tusch på papper, sgnerad.
Klubbat pris
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
96. Jette Stoltz, KOMPOSITION MED BLOMMOR.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
99. Georges Braque, "PROFIL A LA PALETTE".
Klubbat pris
Utropspris
2 500 - 3 500 EUR
94. Paul Jenkins, "PHENOMENA DORIAN MODE".
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
98. JULIA VASILIEVNA RAZUMOVSKAJA, SJÄLVPORTRÄTT.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
102. ANGEL BOTELLO, skulptur, brons, signerad #2 Botello.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
95. Angel Botello, FLICKA MED HOPPREP.
Klubbat pris
8 000 EUR
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
101. Pablo Picasso, "TÊTE DE FEMME (DE PROFIL)".
Klubbat pris
17 000 EUR
Utropspris
15 000 - 20 000 EUR
105. Roy Lichtenstein, "REFLECTIONS ON SODA FOUNTAIN".
Klubbat pris
35 000 EUR
Utropspris
38 000 - 48 000 EUR

561. Hänge/brosch i form av ett Andreaskors, 1800-tal.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
145 000

140 000

135 000

130 000

125 000

120 000

115 000

145 000 SEK