Helsinki Design Sale F198

44 föremål
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3205, osignerad 1940-talets slut.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TIMO SARPANEVA, glasskulptur, signerad Timo Sarpaneva 1984.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Klubbat pris
460 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3522, signerad Tapio Wirkkala Iittala.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala 3825.
Klubbat pris
1 251 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala, Iittala -54.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, skål, signerad Tapio Wirkkala Iittala -57.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
GUNNEL NYMAN, skål, signerad G. Gustavsson Oy Riihimäki -37.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR

448. Skulpturer, ett par, silver. Design Auguste Moreau. W.A. Bolin, Moskva 1912-1917.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
75 000

70 000

65 000

60 000

55 000

50 000

75 000 SEK