Förgylld och patinerad brons. Omarbetad, elektrifierad. Fotens höjd 32,5 cm. Totalhöjd med skärm 65 cm.
Åldersrelaterat slitage. Obetydlig buckla i sargens nedre kant. Ej funktionstestad. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.