Esko Pajamies, fåtöljer ett par, "Bonanza" Asko, 1980-tal.
Lackad ek. Vit läderklädsel med knappar. Bär tillverkarens etikett. Bredd 80 cm, höjd 71 cm.
Åldersrelaterat slitage och märken. Aningen skrynklig klädsel. Mörka partier i sitsarna.