Dora Jung, vävnad, signerad, även a tergo signering.
Märkt Antinos= Blomma på grekiska. Även a tergo signering. Köpkvittot från 1973 medföljer. Storlek 80x71 cm.
Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.