Keramik & Porslin på auktion just nu
Äggformad med vit glasyr, genombruten med reliefdekor av rosor och blad samt av möss, krönt av en musicerande putto. Bredd 18, höjd 33 cm.
Något slitage. Nagg/smärre skador på vissa dekorelement.