Lampa omarbetat rökelsekar, brons. Japan, Meiji (1868-1912).

En vredgad demon som bär upp ett rökelsekar. Med försilvrade och förgyllda detaljer. Höjd med lampsockel 30 cm.

Slitage. Elmonterad. Elfunktion garanteras ej.

Utropspris
2 000 SEK