Parti, nio delar, porslin. Sen Qingdynasti/1900-tal.

Olika dekor i famille rosepaletten. Diameter 8,5-17 cm. Vasens höjd 15,5 cm.

Ett stort fat med ifyllt nagg. Ett litet fat med stötskada. spricka..

Utropspris
2 500 SEK