Anton Michelsen, armband och ring silver och porslin
Stämplad 'AM' och Royal Copenhagen stämpel. Ringstorlek 17,5/55. Diameter ring ca 3 cm. Armband längd ca 19 cm, bredd ca 3 cm.
Bruksslitage. Märken.